הרשמה לחדשות ועידכונים

ריהוט אקולוגי

רובנו אוהבים לחשוב על עצמנו כאנשים שפועלים למען הסביבה, אך מה קורה כשמופיעה לפנינו הזדמנות טובה להוכיח זאת? אני אישית הייתי נאמן למילתי, רכשתי ריהוט אקולוגי עבור הסלון שלי והרווחתי.

אמא אדמה

היה זה יום חמישי בערב כאשר הלכתי עם אמא שלי לבחור לה רהיטים חדשים. אמא שלי היא מאוד בררנית ואוהבת דברים קלאסיים. על כן אתם יכולים לתאר את הפתעתי הרבה כאשר היא הביאה אותי ל e gami – חנות המשווקת רהיטי קרטון, אשר בין היתר מתמחים בריהוט אקולוגי. חשבתי שנלך לחנות רהיטים רגילה, אשר כאלו אני מכיר בעל פה. לחנויות הללו יש דברים מאוד סטנדרטיים ולפעמים משעממים, ואימא שלי הפתיעה ובחרה דווקא ללכת למקום שאני בעצמי כנראה לא הייתי מגיע אליו.

"תבין", היא אמרה לי, "ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו מבינים מה חשוב בחיים, ואחד מהדברים שהבנתי הוא שזה מאוד חשוב איזה עולם אנחנו משאירים מאחור לילדינו. אין זה סוד שהסביבה זקוקה לסיוע מאתנו, וכל יוזמה אקולוגית היא מבורכת. אי אפשר להיות יותר מידי 'ירוק', ואם אני יכולה לתרום את תרומתי בכך שאקנה ריהוט אקולוגי, אני בהחלט מתכוונת לעשות זאת".

ירוק זה משתלם

ההסבר של אמא שלי הספיק לי בכדי שאשתכנע שיש משהו חשוב ברהיטים הללו, פרט לקסם העיצובי והייחוד שלהם. לא הייתי צריך לברר בכלל מה המחיר שלהם כדי לדעת שאני עומד לקנות פה כמה דברים גם לבית שלי. כאשר הסתובבתי בין הרהיטים השונים הייתי בטוח שברגע שאני אסתכל במחיר, הבטן שלי תתכווץ, אבל ההפך קרה. המחירים בכל הרהיטים היו זולים משמעותית מהאופציות המקבילות אליהן בחנויות רהיטים סטנדרטיות.

לא תיארתי לעצמי שריהוט אקולוגי יהיה גם ריהוט זול ומשתלם יותר. תמיד מוכרים לנו ססמאות שעל בריאות ואיכות צריך לשלם, אבל כנראה שבחברת e gami רוצים שאנשים יפנימו את השמירה על הסביבה ויכניסו אותה למודעות, ובנוסף לא ישתמשו במחיר כתירוץ. לכן המחיר זול משמעותית מהאלטרנטיבות, וחוסך לכם המון!

חווית הקנייה עם אמא שלי ב e gami הייתה בלתי נשכחת ומאירת עיניים. מאז גם הספקתי לחזור עוד כמה פעמים בשביל לחדש ריהוט שתכננתי להחליף. כי אם אני יכול לחדש את הרהיטים שלי וגם להביא תועלת לסביבה ולאלו שיבואו אחרינו, למה שלא אעשה זאת?